Pretrvávajúce predsudky: Homosexuáli mi nevadia. Ale nech sú ticho...(?)

Autor: Boris Balko | 31.7.2016 o 6:51 | (upravené 31.7.2016 o 7:02) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  9282x

Prečo nám dvaja muži držiaci sa za ruky prekážajú viac ako dvaja muži držiaci zbrane? Podnetov na zamyslenie ohľadom stereotypov je ešte viac...

1. Homosexualita je údajne životný štýl či ideológia. Kedy ste si vy zvolili svoj heterosexuálny životný štýl? A ktorý magazín vás inšpiroval: Ema, Playboy alebo ABC? A kde som asi odpozoroval tú ideológiu ja? V mojej rodine jedného otca a jednej matky?

2. Na Slovensku potrebujeme riešiť dôležitejšie záležitosti ako vzťahy LGBTQI. Práve preto sme za uplynulé roky oblasť zdravotníctva, školstva, sociálnych istôt a aj mieru nezamestnanosti dotiahli na úroveň Švajčiarska. A pán Robert je už beztak zaneprázdnený všakovakými kauzami, takže na nič iné nemá čas. 

3. Mne homosexuáli nevadia, ale nech sú ticho. Naozaj? Takže najskôr mi niečo nevadí, ale potom mi to vlastne vadí? Nezamieňate si to náhodou so svojou manželkou? Ak ona rada rozpráva a vy máte byť niekde ticho v kúte, asi ťažko to dotiahnete ďaleko; nehovoriac o spokojnosti života v takejto inštitúcii...

4. Snažíme sa chrániť život už od počatia, ale keď sa z toho života vykľuje homosexuál, už je to kultúra smrti. Fujky-fujky.

5. Prekážajú nám zväzky párov rovnakého pohlavia a sme schopní sa združiť aj na petície, ale to, že dieťa v detskom domove môže mať kontakt s rodičom raz za šesť mesiacov - aby nebolo právne voľné na adopciu - nám neprekáža. Alebo váš kontakt s neplnoletým dieťaťom raz za šesť mesiacov je tá pravá sladká rodinná čokoláda? 

6. Myslíme si, že zväzky párov rovnakého pohlavia budú pohromou pre spoločnosť - tak ako aj v minulosti malo povolenie zväzkov Černochov tragický dopad na celú planétu i ľudstvo (napr. Majka z Gurúnu sa od šoku začala vznášať). 

7. Homosexualita je proti prírode. Áno. Preto aj šimnanzy, delfíny a ďaľších asi  asi 1500 živočíchov je proti prírode. Inými slovami, príroda je proti prírode.

8. "Prečo nám dvaja muži držiaci sa za ruky prekážajú viac ako dvaja muži držiaci zbrane?" (Ernest Gaines)

9. To, že Rusko a bývale štáty Ruska majú najvyšší počet vrážd v Európe nám neprekáža, ale zato sa neunúvame pokladať Západ za nemorálny kvôli ich ústretovosti k menšinám.

10. "Máme ilúziu, že homosexuáli majú iba sex a heterosexuáli sa zamilovávajú. Nie je to pravda. Každý túži byť milovaný" (Boy George).

11. Homosexuáli mi nevadia, ale keď si predstavím, aký sex spolu majú... Nuž nie je nevyhnutné do všetkého zaťahovať sexuálne predstavy. Ani ja si v bežnom živote nepredstavujem, aký sex asi praktizuje Mikloško, Máziková či Madonna. Je to ich súkromná záležitosť (ak tomu druhému neubližujú).

"Nenávisť bola tak veľkou stratou ľudského potenciálu. Veľmi málo sa dosiahlo s nenávisťou, oveľa viac s láskou." (Haley Walsh)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

RTVS nie je vaša televízia (píše Michal Havran)

Krajinu neurobíte prosperujúcejšou tak, že budete určovať, kto a kde s vami môže diskutovať.

KOMENTÁRE

Čistými rukami proti stúpencom čistej rasy

Akákoľvek akcia proti extrémizmu vyznie dôveryhodne, keď ju vykonávajú inštitúcie zastupujúce spravodlivý štát.

DOMOV

Polícia obvinila poslanca ĽSNS, opozícia ju kritizuje

Stanislava Mizíka polícia odviedla počas rokovania v parlamente.


Už ste čítali?